Tizenöt magyar érem Belgrádban

2018. június 11. 4:40

7 0

A magyar versenyzõk 15 érmet, hat aranyat, öt ezüstöt és négy bronzot gyûjtöttek a vasárnap zárult belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon, s ezzel az éremtáblázat élén zártak. Az elsõ döntõs napon, szombaton egy gyõzelmet aratott Hüttner Csaba szövetségi kapitány válogatottja, az 500 méteres nõi kajaknégyes - Kárász Anna, Kozák Danuta, Medveczky Erika és Bodonyi Dóra - állhatott fel a dobogó tetejére, így a tavalyi évet anyai örömök, illetve sérülés miatt kihagyó Kozák és Kárász is sikeresen tért vissza a nemzetközi porondra. A két K-1 1000 méteres számban egyformán ezüstérmet szereztek a magyarok Kopasz Bálint és Takács Tamara révén, a Pupp Noémi, Csipes Tamara kajakos duó pedig harmadik lett ezen a távon.

Vasárnap délelõtt, a további 500-as fináléban három aranyat és egy-egy ezüstöt, valamint bronzot gyûjtöttek a magyarok. Kozák a K-1-es, míg a címvédõként indult Balla Virág, Devecseriné Takács Kincsõ duó a C-2-es versenyt nyerte meg magabiztosan, a Mozgi Milán, Somorácz Tamás kettõs pedig szoros versenyben, meglepetésre bizonyult a leggyorsabbnak K-2-ben. A nõk hasonló számában Medveczky Erika és Csipes második lett, a harmadik helyet pedig a Tótka Sándor, Molnár Péter, Dudás Miklós, Kuli István összeállítású férfi kajaknégyes szerezte. A legrövidebb távon, 200 méteren egy-egy arany- és ezüst-, valamint két bronzérem volt a mérleg. Az elsõ hely az utolsó döntõben, nõi C-2-ben született az 500-on is gyõztes Balla, Takács Kincsõ duónak köszönhetõen.

Forrás: ma.hu